Главная

с.м.т.Кринички


| RSSЧетверг, 13.08.2020, 16:58
Меню сайту
 • Онлайн перекладач
 • Зворотній зв'язок
 • Гороскоп
 • Онлайн ігри

 • Новини


  Наше опитування
  Які сервіси на нашому сайті ви використовуєте?
  Всього відповідей: 145  Статистика  Кринича́нський райо́н — район в Дніпропетровської області. Районний центр — смт Кринички  Географія


  Основними водними артеріями району є мілководні річки Мокра Сура і Базавлук. Загальна площа сільгоспугідь складає 149 тис. га, у тому числі 121,1 тис. га орної землі. Штучні водоймища, які використовують для зрошення полів та розведення риби, займають 3,4 тис. га, лісові насадження — 3 тис. га. Серед мінеральних ресурсів району — поклади граніту та піску.

  Адміністративно-територіальний поділ Район поділений на 3 селищні і 18 сільських рад і налічує 113 населених пунктів. Адміністративним центром району є селище Кринички.


  Промисловість

  У районі працюють 5 промислових підприємств, такі як сільськогосподарське закрите акціонерне товариство «Дар», Аулівська хлоро-переливна станція, районна друкарня, управління з експлуатації газового господарства, Аулівське водопровідне господарство, яке забезпечує питною водою міста Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Дніпропетровський і Криничанський райони.

  На території району діють гранітні кар'єри: Грушівський (площа 9 га), Калинівський (площа 9 га), Кудашівський (площа 39 га), де видобувається сірий граніт, придатний для виробництва облицювальних блоків та інших виробів, Світлогірський піщаний кар'єр (площа 6 га).

  Сільське господарство

  Основним в економіці Криничанського району є виробництво продукції сільського господарства. У районі створені 47 сільськогосподарських агроформуваннь, 301 фермерське господарство, рибне господарство. Філіалом обласного держплемоб'єднання вирощуються племінні тварини, надаються послуги щодо запліднення тварин у господарствах району.

  З переробних підприємств на території району знаходяться ВАТ «Божкодарівський елеватор» та комбікормовий завод. Провідними галузями у сільськогосподарському виробництві району є рослинництво, яке займає 73 % від загальної кількості виробництва валової продукції, і тваринництво — 27 %. Головне місце у структурі галузі рослинництва посідає вирощування зернових культур, які займають до 50 % посівних площ району. Питома вага посівних площ соняшнику в загальній структурі становить до 20 %.

  Цукровий буряк вирощується на площі 200—300 га.

  У тваринництві основна увага приділяється вирощенню великої рогатої худоби та свиней, а також виробництву молока.

   Соціальна сфера

  Освіта

  У районі функціонують 290 шкіл, будинок дитячої та юнацької творчості, центр учнівської молоді, 28 дошкільних закладів.

  Культура

  На території району діють 25 будинків культури та клубів, 26 бібліотек, 2 музеї (в селищах Кринички і Щорськ), 2 школи естетичного виховання. При районному Будинку культури є театр, який має звання народного. Також у районі працюють 3 ансамблі естрадної пісні, ансамбль народних інструментів, драматичні, фольклорні, вокально-хорові колективи, чоловічий вокальний ансамбль «Козаки» — лауреат обласного фестивалю національного та духовного відродження Придніпров'я.

  Охорона здоров'я

  Для забезпечення медичним обслуговуванням у районі функціонують 2 районні та 6 дільничних лікарень, 10 амбулаторій, 32 фельдшерсько-акушерських пункти.

  Спорт

  Спортивна база району включає в себе стадіон у селищі Кринички, площинні спортивні споруди (майданчики, поля — 48 одиниць), 7 стрілецьких тирів, 15 спортивних залів. У районі функціонують 2 спортивних клуби, дитячо-юнацька спортивна школа з розвитку таких видів спорту як футбол, баскетбол та важка атлетика. При господарствах та організаціях створено 10 спортивних команд, які постійно беруть участь у змаганнях з футболу, міні-футболу та волейболу районного та обласного рівнів.

  Відомі люди

  Криничанщина пишається своїми талановитими земляками — академіком-фольклористом І. Березовським, заслуженим артистом України Ф. Ткачем та заслуженим діячем мистецтв України Г. Мусатовою.

   Матеріали з Вікіпедіїї

   

  Форма входу

  Випадкове фото

  Календар новин
  «  Серпень 2020  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
       12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31

  Курси валют
  Курсы валют Курсы валют Курсы валют Курсы валют

  Праздники сегодня
  Наші друзі

  Зараз онлайн
  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Заходили сьогодні:


  Чат

  Всі права захищені, при будь-якому використанні ресурсів сайту ссилка на сайт обов'язкова. © 2007-2009Використовуються технології uCoz